SİLVER-OXIDE

Zinc Battery

Gümüş-Oksit Çınko Bataryaların en önemli özellikleri yüksek enerji yoğunlukları, yüksek spesifik enerjileri, kanıtlanmış güvenilirlik ile birim hacim ve kütle başına en yüksek ğüç çıkısına sahip olmalarıdır.

 

0,5-120 Ah aralığında kapasitelere sahip Gümüş-Oksit Çinko hücreleri, yüksek enerji amım yoğunluğu gereken uygulamalarda örneğin uydularda, askeri uçaklarda, denızaltılarda ve taşınabilir askeri ekipmanlarda kullanılmaktadır. Uzay uygulamalarında bataryalar, yüksek ğuç gereksinimine ihtiyaç duyulan periyotlarda güneş pillerine destek olmak amacıyla, dığer zamanlarda güneş pillerinin yedekleri olarak görev yapmaktadır. Askeri uçak uygulamalarında acil güç üunitesi ya da uçuş kontrol yüzeylerinin ani devreye girdiği manevralarda ileri güç ünitesi ya da uçuş kontrol yüzeylerinin ani devreye girdiği manevralarda ileri güç ünitesi olarakta kullanılmaktadır. 

 

Bir hücreden elde edilebilecek enerjinin yeterli olmadığı durumlarda, piller seri ve/veya paralel bir şekilde bağlanarak batarya bloğu oluşturulabil-mektedir. Bu şekilde oluşturulmuş Gümüş-Oksit Batarya grupları 300 KW enerjiyi 10 dakikaya kadar sağlayabilmektedir.

Teknik Özellikler

Nominal Kapasite

Nomınal Voltaj

Uygulanabilir Akım-Voltaj

Degğerleri

 

 

 

Maksimum Deşarj Süresi

Akım Kesme Voltajı

Elektrolit

Kuru Raf Ömrü

Islak Raf Ömrü

Sarj/Deşarj Ömrü

Depolama Sıcaklığı

Çalışma Sıcaklığı

Islak Ağırlık

120 Ah

1.5 V

 

120 A (1.47 V)

480 A (1.35 V)

600 A (1.30 V)

780 A (1.25 V)

120 A değerinde 60 dakika

Min 1,0 V

Potasyum Hidoksit

4 Yıl

1 Yıl

8-15 Şarj/Deşarj Döngüsü

-15°C / +35°C

-10°C / +45°C

1840 +/- 20gram

 

© 2020 by TR Teknoloji Ltd.

  • YouTube Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey